czwartek, 26 stycznia 2017

Mój stos książek do przeczytania

Postanowiłam zobić przegląd moich książek do przeczytania z użyciem fajnych pytań, podkradzionych z http://addictedtobookspl.blogspot.com/2017/01/intimidating-tbr-book-tag.html. To w zasadzie tag, ale zamierzam go zrobić "na czarno", bez nominacji ;) Kto chce, niech się podłączy.

1. A book on your TBR pile that you haven't finished.
    Książka na Twojej liście "Do przeczytania", którą zaczęłaś, ale jeszcze nie skończyłaś.

Jak rozumiem, chodzi o książkę,którą zaczęłam czytać i z jakichś powodów odłożyłam na bliżej nieokreślone "kiedyś"? W takim razie to będą "Zbiegli naziści" Geralda Steinachera. W sumie nie wiem, dlaczego tak się stało, bo książka jest ciekawa, a temat mnie interesuje.2. A book you just haven't had the time to read for.
    Książka, na przeczytanie której po prostu nie miałaś czasu.

W zasadzie... wszystkie ;) Zasadniczo kupuję więcej, niż mogę przeczytać, a i tak czytam ksiażki wypożyczone z biblioteki :P

3. A book you haven't read because it's a sequel.
   Książka, której nie przeczytałaś, ponieważ jest kontynuacją.

"W ofierze Molochowi" Åsy Larsson. Chcę najpierw przeczytać "Nim gniew twój przeminie", ale jakoś ciągle schodzi. Jutro muszę popatrzeć, czy jest w biblio, chyba tak ;)4. A book you haven't read because it's brand new.
    Książka, której nie przeczytałaś, ponieważ jest niedawno wydana.

Mam kilka w miarę nowych. Niech będzie "Sacrifice" Sharon Bolton.5. A book by an author you read previously but didn't really like.
   Książka napisana przez autora, którego inne dzieło nie przypadło Ci do gustu.

Raczej nie kupuję książek autorów, których nie lubię. Po co?

6. A book on your TBR pile that you're just not in the mood to read.
    Książka, na którą po prostu nie jesteś w nastroju.

Jakoś tak nie mogę się zabrać za "Wspomnienia brudnego anioła" Mankella.7. A book on your TBR pile you haven't read because it's enormous.
   Książka, której nie przeczytałam, ponieważ jest ogromna.

"Gripping Yarns" pod redakcją Rosemary Gray. Prawie 1500 stron i to nieco większego niż przeciętny formatu.8. A book on your TBR you bought because of the cover.
   Książka, którą kupiłaś ze względu na okładkę.

"Masterpieces of Horror and Supernatural" i "Devils & Demons: A Treasury of Fiendish Tales Old & New " pod redakcją Marvina Kaye'a. Dwa słowa: Edward Gorey <39. The book on your TBR you find the most intimidating.
    Książka, którą uważasz za najbardziej onieśmielającą.

Dwutomowe wydanie sztuk Szekspira? Chyba tak.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz