czwartek, 10 września 2015

Co chcę dostać na urodziny, czyli subiektywny przegląd październikowych zapowiedzi (cz.1)

Jakiś miesiąc temu robiłam zestawienie najciekawszych według mnie sierpniowych i wrześniowych zapowiedzi (a nawet dwa). Czas przyjrzeć się nowościom zapowiadanym na pierwszą połowę października (i paru zaległościom z końca września), o których będę znacząco wspominać krewnym i znajomym w nadziei, że pojmą aluzję i kupią mi je w prezencie urodzinowym ;)


Lubię powieści tej autorki, chętnie więc sprawdzę, jak poradziła sobie poza światem fikcji. No i temat też ciekawy. Premiera 7.10.


Tego samego dnia pojawi się kolejna oczekiwana przez mnie książka. Ta seria raczej gwarantuje jakość. Nie czytam wszystkiego, bo nie wszystkie tematy są "moje", ale akurat to zapowiada się interesująco, według opisów zahacza o ciekawiące mnie kwestie uprzedzeń.

8.10. w sklepach pojawi się "Filozofia dowcipu" i nie można tego przeoczyć. W końcu humor to poważna sprawa :)


OK, za nowość trudno to uznać. Ale podobno ma być to pierwsze wydanie całkowicie zgodne z zamysłem autora, bez cenzury czy innych zmian. A zresztą "Teatrzyk Zielona Gęś" to rzecz absolutnie przepiękna i warto ją przypominać, jako że niektórzy czytelnicy po starsze wydania książek nie sięgają (czego nie rozumiem, ale tak niestety jest). Na półkach pojawi się 13.10.


Kolejna rzecz niby odgrzewana, ale z tych, które odgrzane są dobrze. W końcu w jednym tomie, ponad 800 stron czytania! Na pewno kupię, bo na razie mam tylko jedną część. Krążą dwie daty premiery - 28.09 i 05.10 - więc daję do zapowiedzi październikowych, bo znając życie późniejsza data jest bardziej prawdopodobna ;) Choć z drugiej strony na stronie wydawnictwa jest ta wcześniejsza...

I jeszcze dwie zaległości z końca września, które umknęły mi poprzednim razem:

Oczywiście z datami premiery bywa różnie. Starałam się, żeby w chwili pisania były jak najbardziej aktualne, ale jeżeli coś się zmieni, to już nie moja wina. Też będę narzekać ;)

4 komentarze:

 1. "Anatomia zbrodni" zapowiada się arcyciekawie. A propos, właśnie jestem w trakcie lektury "Umarli mają głos" duetu Krajewski & Kawecki, fabularyzowanych reportaży o słynnych zabójstwach we współczesnej Polsce. To ostatnio "modne" literackie tematy. Kazuo Ishiguro również jest na mojej liście zapowiedzi nie do przegapienia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O książce panów K&K słyszałam różne opinie, więc czekam, aż pojawi się w mojej bibliotece.

   Usuń
 2. Ja już przestałam robić wish listy na urodziny, bo rzadko dostaję książki - ale ostatnio dodałam "50 książek, które chcę mieć" i może ktoś zrozumie aluzję :)
  A co do Twoich propozycji to pierwszą książkę chętnie zobaczyłabym na mojej półce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też rzadko dostaję książki (choćby dlatego, ze wszyscy boją mi się dać coś, co już mam), ale są osoby, z którymi jestem na tyle blisko, że po prostu mówimy sobie, co chcemy dostać. Szymborską dziś oficjalnie zamówiłam u rodziców :)

   Usuń