środa, 7 września 2016

Idzie jesień!

Co prawda do początku kalendarzowej jesieni zostały jeszcze dwa tygodnie, a pogodę zapowiadają wręcz letnią - ale już jest inaczej. Nawet najcieplejsze dni różnią się od tych letnich. Noce są coraz dłuższe i chłodniejsze, powietrze pachnie badziej tajemniczo i ogólnie - po prostu się to czuje.

Autumn

Lubię jesień. To nie jest pora, która kojarzy mi się z końcem, choć przyroda powoli zasypia. Dla mnie jesień to początek, liczę czas od jesieni do jesieni. Może dlatego, że jesienią się urodziłam, a może to przez szkolne nawyki - dość długo się uczyłam, pochodzę z nauczycielskiego domu... Nawet jesienna melancholia, kiedy czasem się pojawia, jest dla mnie tym dobrym rodzajem, inspirującym, nie niszczącym.

maple leaf - autumn - 10-09-11 01c

Tegoroczna jesień jest dla mnie szczególnie ważna. W grudniu zeszłego roku, kiedy miałam problemy ze zdrowiem i czekałam na ostateczną diagnozę, nie byłam wcale pewna, czy ta pora roku jeszcze dla mnie przyjdzie. Wszystko skończyło się dobrze, ale czasem, patrząc na pierwsze żółknące liście, wciąż nie do końca mogę uwierzyć, że miałam tyle szczęścia.

Jesień

Wybaczcie, że nie było o ksiażkach, muzyce, ani nawet o kotach, ale po prostu czułam potrzebę, żeby się tym z Wami podzielić.

AUTUMN FAIRY by M.T. ROSS

13 komentarzy:

 1. To świetnie, że "wszystko skończyło się dobrze". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak. Ale wystraszyło mnie solidnie, bo wyglądało bardzo poważnie.

   Usuń
 2. Jednego czasu interesowałem się i zajmowałem Bonsai, i miałem wielką ochotę na klon palmowy, który przy rozkwicie ma właśnie takie krwistoczerwone liście i biały pień, co się komponuje rewelacyjne wizualnie. Tu masz przykład:
  http://www.dobrenasiona.com/media/photos/image_1067.jpeg

  Tylko bardzo ciężki w uprawie jest i trzeba szalenie dbać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szybko bym go wykończyła :)

   Usuń
  2. Ja też nie mam ręki do kwiatów. Podobno jak "załatwisz" Ficusa to jesteś wyjątkowy. Ja załatwiłem... :D

   Usuń
  3. Choć w sumie awokado mi żyje. Kaktusy też, ale to akurat zrozumiałe ;)

   Usuń
  4. A jak wysokie to rośnie? Sadziłaś z pestki czy ze sklepu? ja kiedyś miałem cytrynę taką na 40 cm. A kaktusy się akurat trzymają dobrze. :P

   Usuń
  5. Z pestki. Rośnie wysokie, wyższe od człowieka, ale potrzebuje jakiegoś kijka, bo jest dość wiotkie i może się przewrócić.

   Usuń
  6. O, to nie dla mnie. Nie lubię takich wysokich. Ale fotkę kiedyś możesz wrzucić. :) Rodzice na działce zasadzili w zeszłym roku pigwę. Jestem ciekaw co z tego będzie.

   Usuń
  7. http://imgur.com/3C5YADH

   Usuń
  8. Dzięki. No ładne. Ciekawe kiedy będzie owocować.

   Usuń
  9. Nie wiem czy w ogóle będzie.

   Usuń
  10. Ja się tam nie znam na drzewkach. Ale tak sobie myślę, że takie egzotyki to chyba musiałyby być ciągle wystawione na słońce i pewnie ok 20 stopni przez cały rok.

   Usuń